Surengtas didžiausio idėjų ir tendencijų festivalio „Revolution“ pristatymas

Autorius
Rekūrai Group
Kategorija
Naujienos, Renginiai, Revolution
Publikuota
2024 02 01

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje žymūs svečiai rinkosi į tarptautinio idėjų ir tendencijų festivalio „Revolution“ pristatymą. Didžiausias renginių industrijai bei visiems įkvėpimo ieškantiems žmonėms skirtas festivalis šiemet vyks gegužės 22-24 d. Vilniaus rotušėje bei senamiesčio erdvėse.

Bokšto skvere surengtas festivalio pristatymas pritraukė gausų būrį svečių, tarp kurių buvo televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Gabrielė Martirosian, LNK televizijos įsigijimų vadovas Marijus Gradauskas ir televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Livija Gradauskienė, kultūros ir menų centro „Loftas“ bendraturtė Živilė Diawara, fotomenininkas Ignas Maldžiūnas, „Midcentury“ studijos kuratorė Eva Saikovska, muzikos apžvalgininkas ir „Eurovizijos“ dainų konkurso „balsas“ Ramūnas Zilnys, žurnalistė Laisvė Radzevičienė, skaitmeninės kūrybos studijos FULL OF M.E įkūrėjai broliai Eimutis ir Vytautas Mikailos, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė ir kiti.

Kaip teigė idėjų ir tendencijų festivalio „Revolution“ organizatorius Aurimas Kamantauskas, pernai balandį pirmą kartą surengtas festivalis iš karto tapo didžiausiu tokio formato renginiu ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, o tikrąjį mūsų šalies renginių industrijos mastą net sunku išmatuoti.

„Muzikos apdovanojimai M.A.M.A., sporto čempionatai, šokių festivaliai, visa kino industrija ir artėjanti šimtmečio Dainų šventė – galima būtų vardinti ir vardinti. Esame festivalių šalis, tačiau renginių industrija yra ne tik renginiai, bet ir įvairios kitos paslaugos: scena, garsas, apšvietimas, maistas ir gėrimai, apgyvendinimas ir visas aptarnavimas. Tai yra labai galinga ir kūrybinga industrija, kurianti didelę vertę visuomenei ir valstybei.

 

Mūsų festivalio misija yra visus suburti ir dalintis idėjomis, patirtimi bei įkvėpimu ne tik su dirbančiais renginių industrijoje, bet su visais smalsiais ir įkvėpimo ieškančiais žmonėmis“, – sako A. Kamantauskas, festivalio „Revolution“ organizatorius, renginių paslaugų grupės „ReKūrai“ vadovas ir tinklalaidės „Kamantinėjimai“ autorius.

Radijo, televizijos ir renginių vedėja G. Martirosian pastebi, kad renginių industrija Lietuvoje sparčiai kinta, joje nebelieka ribų, o renginių organizatoriai, užsakovai ir klientai stebina savo kūrybiškumu bei idėjomis.

„Man pačiai, kaip renginių vedėjai, tai kelia nuolatinius iššūkius, bet esu dėkinga, kad dešimtmetį dirbdama šioje srityje aš nežinau, ką reiškia rutina. Tokio jausmo tiesiog nepatiriu, nes kiekvienas renginys yra kaip nauja pradžia“, – teigia G. Martirosian.

Gabrielė pridūrė, kad kalbėti žmonėms ji norėjo nuo vaikystės, tad renginių vedėjos darbas yra jos svajonės išsipildymas: „Nežinau, kam už tai dėkoti – likimui, sau pačiai ar tinkamai susiklosčiusioms aplinkybėms, bet ta maža mergaitė, kuri kadaise svajojo kalbėti žmonėms, nepatikėtų, kad šiandien jos svajonės yra išsipildžiusios“, – sako G. Martirosian.

Jai antrino renginyje taip pat apsilankiusi L. Gradauskienė, sukaupusi didelę patirtį ne tik įvairiuose radijo ir televizijos projektuose, bet ir kaip renginių vedėja. „Aš myliu žmones, man patinka bendrauti, todėl didelė dovana man yra visi renginiai, o jie būna patys įvairiausi – nuo korporatyvinių įmonių renginių iki vienuolės knygos pristatymo ar bažnyčios renginių, kuo pati kartais stebiuosi, nes nepriskirčiau savęs prie labai religingų žmonių“, – šypsosi L. Gradauskienė. Jos teigimu, Lietuva turi stiprų reginių organizavimo sektorių, o jame dirbantys kartelę yra išsikėlę labai aukštai.

„Ką bedarytume, mes Lietuvoje neretai verčiamės per galvą ir atiduodame visas jėgas, kad tik sukurtume ką nors tikrai ypatingo. Nestovime vietoje, ieškome naujovių, ir tai yra didelė mūsų stiprybė. Matyt, taip yra dėl to, kad turime tam tikrą alkį ir norą parodyti sau ir pasauliui, kad mes nesame prastesni“, – svarstė radijo, televizijos laidų ir renginių vedėja L. Gradauskienė.

Idėjų ir tendencijų festivalis „Revolution“ gegužės 22-24 d. vyks Vilniaus rotušėje, jos aikštėje ir kitose senamiesčio erdvėse. Renginio metu vyks konferencija ir diskusijos, kuriose dalyvaus apie 90 pranešėjų iš Lietuvos ir užsienio, ekspozicijų erdvė Rotušės aikštėje, bus surengti geriausių renginių rinkos projektų apdovanojimai, renginių vedimo talentų, fotografų, įspūdingiausio torto, stalo dekoro konkursai.

Vienu didžiausių šių metų festivalio akcentų taps „Revolution“ žemėlapis, kurį sudarys įdomios erdvės senamiestyje: jose vyks įvairūs renginiai, produktų pristatymai, kūrybinės dirbtuvės.

Idėjų ir tendencijų festivalį „Revolution“ šiemet remia Lietuvos kultūros taryba, skyrusi festivaliui daugiau nei 15 tūkst. EUR paramą.