Renginių organizatorius A. Kamantauskas apie vieną ryškiausių šių dienų tendencijų: tai yra laisvos tautos bruožas
Lietuviams atšventus 35-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines, renginių organizatorius ir profesionalus režisierius Aurimas Kamantauskas pastebi džiuginančias tendencijas – tiek visuomenėje, tiek versle auga bendrystės poreikis. Bendrystės siekį jis įvardija viena ryškiausių tendencijų laisvės 35-metį mininčioje Lietuvoje.
„Ilgą laiką renginiuose vyravusi individualizmo ir konkuravimo dvasia slopsta. Priešingai, vis dažniau renkamasi pabrėžti, kad stipriausi esame ir daugiausiai pasiekti galime kartu. Tai matome ne tik valstybinių švenčių fone, bet ir įvairiuose kituose renginiuose, verslo įmonių šventėse. Bendrystės siekį įvardinčiau viena ryškiausių šių dienų tendencijų. Ir būtent tai yra visomis prasmėmis laisvos tautos, kokia mes esame šiandien, bruožas“, – įsitikinęs renginių paslaugų grupės „ReKūrai“ vadovas A. Kamantauskas.
Sudėtinga geopolitinė situacija skatina dar labiau vertinti tai, ką turime
Pasak renginių organizatoriaus A. Kamantausko, pastarieji keleri metai pažėrė aibę priežasčių atsigręžti į bendruomeniškumą ir prislopino iki tol vyravusią individualizmo bangą. Tai jis mato ne tik savo darbe, bet ir žvelgdamas į pokyčius visuomenėje.
„Žmonės tampa bendruomeniškesni ir priežasčių tam yra ne viena. Viena vertus, vis dar jaučiamas emocinis palikimas po koronaviruso pandemijos, kuris skatina labiau džiaugtis ir vertinti buvimą kartu. Kita vertus, bendrystė glaudžiai siejasi ir su didesniu saugumo jausmu, ramybe. O tai dabartiniu laikmečiu tampa vis didesne vertybe. Kaimynystėje vykstantis karas padidino saugumo poreikį, o juk būtent susibūrę kartu jaučiamės saugiausiai“, – pastebi A. Kamantauskas, vienintelis lietuvis, įtrauktas į įtakingiausią asmenybių pasaulio renginių industrijoje šimtuką.
Pasak A. Kamantausko, šios tendencijos atsispindi ir renginiuose – tiek valstybinėse šventėse ar kaimynų susibūrimuose, tiek ir didelių įmonių renginiuose, skirtuose darbuotojams.
Renginių organizatorius pastebi, kad, nepaisant neramumų pasaulyje, lietuviai nesiliauja planavę sau svarbių asmeninių ar įmonių švenčių. Geopolitinė situacija, A. Kamantausko teigimu, tam įtakos neturi, netgi priešingai – jau dabar matomas labai didelis renginių vietų ir atlikėjų užimtumas visai ateinančiai vasarai.
„Sudėtinga geopolitinė situacija, besikeičiantys įvykiai pasaulyje tam tikra prasme netgi skatina mus dar labiau vertinti tai, ką turime, ir tuo džiaugtis, užuot pasidavus baimei“, – sako jis.
Pasak A. Kamantausko, renginių formatai, skatinantys tiesioginį bendravimą ir kūrybinę sąveiką tarp žmonių – bičiulių, partnerių ar bendradarbių – šiuo metu sulaukia labai daug susidomėjimo.
Ilgą laiką renginiuose ir šventėse buvo populiarūs įvairių varžybų formatai. Tačiau dabar, anot A. Kamantausko, tokie konkurenciją skatinantys žaidimai renginiuose tampa vis mažiau paklausūs.
„Įmonės renginiuose nebenori jokių varžymųsi, konkursų ir panašiai. Dauguma nori siekti bendrystės per laisvai pasirenkamas veiklas, sugalvoti ką nors nuveikti kartu, bet ne rinkti taškus, varžytis ar spręsti, kuris yra geriausias. Atsižvelgiant į tai keičiasi ir vasaros renginių formatai iš komandinių renginių į mugės principo. Norima akcentuoti, kad mes esame ne darbovietė ir darbdavys, o bendruomenė. Žmogiškas santykis ir jo kūrimas tampa prioritetu“, – teigia renginių organizatorius.