Kamantinėjimai #28 Pokalbis su Laura Vagone

Autorius
Rekūrai Group
Kategorija
Tinklalaidė
Publikuota
2024 03 29

Jau balandį Lietuvoje įvyks istorinės vestuvės, kurių metu amžiną meilę vienas kitam prisieks 52 metus drauge gyvenimą kurianti vienos lyties pora. Dviejų vyrų vestuves organizuojanti vestuvių planuotoja Laura Vagonė sako, kad tokios simbolinės ceremonijos Lietuvoje buvo rengiamos ir anksčiau, bet jos visada vykdavo slapta. Kalbėdama naujausioje Aurimo Kamantausko tinklalaidės „Kamantinėjimai“ laidoje L. Vagonė apgailestavo, kad daugiau kaip pusę savo gyvenimo kartu praleidusi senjorų pora vis dar neturi galimybės Lietuvoje savo meilės įteisinti oficialiai.

„Palyginti su kitomis Europos šalimis, šioje srityje mes esame atsilikėliai. Neleisti tos pačios lyties asmenims turėti galimybės susituokti yra mažų mažiausiai antžmogiška, nehumaniška, nes tai reiškia, kad tu nepripažįsti, jog žmonės yra įvairūs, kad jų yra visokių“, – tinklalaidėje „Kamantinėjimai. Apie kūrėjus ir veikėjus“ kalbėdamasi su režisieriumi, renginių paslaugų grupės „ReKūrai“ vadovu A. Kamantausku sakė vestuvių planuotoja L. Vagonė.

Visą pokalbį apie balandį mūsų šalyje įvyksiančias dviejų vyrų vestuves, brangiausias pasaulio ir Lietuvos vestuvių šventes, nesėkmes ir klaidas, kurias dažnai padaro renginių organizatorių karjeros siekiantys žmonės, išgirsti ir pamatyti galite čia:

Nors vestuvių planuotojos karjerą L. Vagonė pradėjo daugiau kaip prieš 19 metų, tačiau tik šiemet ji pirmąkart surengs tos pačios lyties poros vestuves.

„Jaučiu dėl to kažkokią neteisybę, kurią norisi ištaisyti“, – greitai priimtą sprendimą prisijungti prie komandos rengiant tos pačios lyties asmenų vestuvių ceremoniją prisimena L. Vagonė.

Jautri vyrų meilės istorija išties suvienijo daugybę Lietuvos dekoratorių, stilistų ir kitų LGBTQ+ bendruomenę palaikančių kūrėjų įgyvendinti ilgametę poros svajonę ir paskatino nemokamai surengti jiems įsimintinas vestuves.

„Tokio gražaus santykio, tokios inteligencijos žmonių nesutiksi kiekvieną dieną, todėl kai humanistinių ceremonijų organizatorė manęs paklausė, ar aš sutikčiau neatlygintinai organizuoti jiems vestuves, aš atsakiau, kad esu 100 procentų už. Labai džiaugiuosi, kad ir daug kitų savo srities profesionalų taip pat neatlygintinai prisideda prie šios gražios šventės organizavimo“, – teigia L. Vagonė.

Naujoje A. Kamantausko laidoje „Kamantinėjimai“ vestuvių planuotoja L. Vagonė atskleidžia, kad poros vestuvės įvyks Lietuvoje, tačiau tikslią jų vietą vis dar išlaiko paslaptyje – tai bus intymi, uždara ir labai ilgai laukta šventė bei viena įsimintiniausių šios poros bendro gyvenimo akimirkų.

„Visuomenė tikrai galės ne tik pamatyti vaizdų iš šio įvykio, bet ir išreikšti savo pilietinę valią – suteiksime galimybę visiems pasirašyti ant simbolinio santuokos liudijimo“, – šypsosi vestuvių planuotoja L. Vagonė.

Ji atvirai palaiko visą LGBTQ+ bendruomenę ir sako esanti labai nusivylusi, kad tos pačios lyties asmenys vis dar neturi galimybės oficialiai sudaryti santuokos. „Kiek susitinku su pora, kaskart susigraudinu. Paverkiu iš tos neteisybės“ – laidoje kalbėjo L. Vagonė.

Laisvę meilei palaikančius Lietuvos kūrėjus L. Vagonė taip pat kviečia neatlygintinai prisidėti prie šiuo metu rengiamų vienos lyties poros vestuvių: „Jeigu palaikote ir matote, kur čia galėtumėte prisijungti, parašykite ar paskambinkite – ką nors sugalvosime. Ta vienybė, kaip visi entuziastingai prisideda, tikrai teikia vilties sulaukti pokyčių“, – šypsosi vedybų planuotoja.