Kalėdines dovanas planuoja dovanoti 83 proc. įmonių

Autorius
Rekūrai Group
Kategorija
Rebox
Publikuota
2022 12 19

Atlikus įmonių apklausą paaiškėjo, kad kalėdines dovanas savo klientams, partneriams ar darbuotojams per šias Kalėdas planuoja dovanoti 83 proc. apklaustųjų, o atsisakyti dovanų nusprendė dešimtadalis apklausos dalyvių. Dėl infliacijos ketvirtadalis įmonių dovanoms skirs didesnį nei pernai biudžetą, o  prioritetą dauguma teiks tvarioms dovanoms – 70 proc. apklaustųjų yra svarbu, kad dovana ir jos pakuotė atitiktų tvarumo principus. 

Vienai dovanai planuoja išleisti iki 100 eurų

Dovanų idėjų ir pakavimo platformos „Rebox.lt“ inicijuotoje apklausoje dalyvavo 50 įmonių, iš kurių ketvirtadalis pripažino dėl infliacijos didinsiantys dovanų biudžetą. Vienai darbuotojų ar partnerių dovanai įmonės ketina skirti nuo 30 iki 50 eurų, o kai kurios planuoja išleisti dar daugiau – nuo 50 iki 100 eurų. 

Renginių paslaugų grupės „ReKūrai“ ir dovanų idėjų platformos „Rebox“ vadovas  Aurimas Kamantauskas pastebi, kad šiemet dovanos gali kainuoti ir dvigubai brangiau, nes brango kone viskas. Jo teigimu,  dovanos kaina turi būti proporcinga norui padėkoti ir nustebinti. 

„Dovanos padeda kurti santykį su darbuotoju ar verslo  partneriu. Kokie bebūtų įmonės metiniai rezultatai, tačiau parodyti dėmesį, padėkoti už nuveiktus darbus savo kolegoms ir partneriams yra svarbu. Nebūtinai tai turi būti materiali dovana, svarbiausia, kad ji teiktų džiaugsmą ir geras emocijas. Bendras darbuotojų renginys yra puikus būdas išreikšti dėkingumą ir gali sukurti dar stipresnį efektą, nei materiali dovana“, – teigia A. Kamantauskas. 

5 populiariausios dovanos

Galvojant apie dovanas, svarbiu klausimu išlieka – ką padovanoti, kad būtų naudinga ir dovana nedulkėtų lentynoje? Atlikta apklausa parodė, kad populiarumo ir toliau nepraranda valgomos dovanos – kad prioritetą teikia valgomoms dovanoms, nurodė 45 proc. apklausos dalyvių. 

Kamantauskas įsitikinęs, kad geriausia dovana yra ta, kuri paliks didžiausią įspūdį ir suteiks geriausią emociją.

Renkant dovaną, jis pataria galvoti apie asmenį, kuriam bus dovanojama, kad išvengtume situacijų, kuomet dovana nepatinka. Valgomas dovanas jis rekomenduoja teikti kolektyvui ar didesnei žmonių grupei, kai siekiama, jog dovanomis būtų dalijamasi. 

Į dovanų idėjų platformos „Rebox“ įkūrėjo A. Kamantausko populiariausių šventinių dovanų penketuką patenka pripučiamos rogutės, arbatų kalendorius, žiemos skonių kakava, šampanizuotas nealkoholinis jazminų arbatos gėrimas ir lietuviškos sraigės. Anot jo, lietuviškos sraigės gali būti dovanojamos kartu su vynu, krekeriais, pjaustymo lentele ar rankšluostėliu – šiuo atveju bus ne tik skonio prisiminimas, tačiau apie dovaną primins gražaus dizaino butelio kamštis, serviravimo indas ar kita praktiškai virtuvėje panaudojama detalė.

Interaktyvios dovanos

Vardindamas dažniausiai perkamas verslo dovanas, A. Kamantauskas pastebi tendencingai populiarėjančias interaktyvias dovanas. „Galima dovanoti ingredientus mėgstamam kokteiliui, pyragui ar nekasdieniam patiekalui pasigaminti, kartu nusiunčiant vaizdo įrašą, kuriame – barmeno ar virtuvės šefo pamoka. Tai tarsi inovatyvi receptų knyga, su kuria gaunama viskas, ko reikia nepamirštamos šventės prisiminimams sukurti“, – idėjomis dalijosi pašnekovas.

Kaip įdomesnę interaktyvią dovaną A. Kamantauskas išskiria fotolaboratoriją vaikams ir suaugusiesiems, kurios metu namų sąlygomis mokomasi perkelti fotografiją ant marškinėlių, drobinio maišelio ar popieriaus. Populiarios vaizdo įrašų pamokos, kaip išsikepti antį, pasidaryti sau ir draugams skanų kokteilį. 

Dominuoja tvarus dovanų pakavimas

Įteikiant dovaną ne mažiau svarbus ir jos įpakavimas. Šiandien ypač populiarios tvarios dovanų pakavimo idėjos, prisidedančios prie aplinkos išsaugojimo. „Rebox“ vadovo teigimu, dažniausiai dovanų pakavimo priemonės derinamos prie dovanų rinkinio, naudojant natūralias, lengvai perdirbamas medžiagas. 

„Dėžutė yra geriausias būdas sudėti atrinktas dovanas, ją patogu transportuoti, o gavėjui atidarius lengva sukurti įspūdį. Palyginti su dovanų maišeliu, vienareikšmiškai tvaresnis pasirinkimas yra dėžutė, kuri ilgainiui gali būti panaudojama kitai dovanai“, – sako A. Kamantauskas.

Jis pažymi, kad dovanoms supakuoti atrenka tris vyraujančias spalvas, derančias tarpusavyje. Šiemet dominuoja pastelinės ir kiek prigesintos persiko, mėtų, dangaus, flamingų, žemės, pelenų ir rožių spalvos. Anot pašnekovo, išlieka ir klasikiniai raudonos, baltos, juodos, žalio stiklo spalvų deriniai, o aukso spalvą keičia varinės bronzos atspalviai.

Daugiau: https://www.rebox.lt/